top of page

29. ROČNÍK LETNÍCH TÁBORŮ U KONÍ

I. TURNUS  30.6.2024  - 6.7. 2024 ( 5 500 Kč )

II. TURNUS  7.7. - 13.7.2024 ( 5 500 Kč )

III. TURNUS  14.7. - 20.7. 2024 ( 5 500 Kč )

IV. TURNUS  21.7. - 27.7. 2024 ( 5 500 Kč )

(dítě je závazně přihlášeno po obdržení zálohy)

fotografie z předchozích let zde

Detox od mobilních telefonů 

Rádi bychom na léto vyhlásili detox od mobilních telefonů. Jsme přesvědčeni, že děti si mobilních telefonů užívají celý rok a proto bychom rádi, aby prožili letní tábor u koní aktivně, vědomě, teď a tady a nedívali se na své kamarády a na připravený program přes mobilní telefony. Pokud se budete chtít na své děti informovat, můžete tak učinit v podvečerních hodinách přes paní Líkařovou 606 114 004. 

Děkujeme za pochopení a za spolupráci. 

Velmi nás těší, že už teď myslíte na léto u koní 2024 a přihlašujete své děti na tradiční stanové tábory i  příměstské tábory u koní.

Nástupy budou probíhat vždy v nedělí mezi 15:00 a 17:00 - předání dětí proběhne u vstupu na letní tábor

při nástupu s doplatkem za pobyt si připravte vyplněný formulář o bezinfekčnosti - je přístupný na stránkách u přihlášky na tábor

dále prosíme o průkaz ZP - stačí kopie

pokud vaše dítě používá pravidelně léky, předejte je s dávkováním vedoucím.

pokud máte jakékoliv dotazy volejte na 606114 004 - Líkařová

Pevně věříme, že si opět léto užijeme a Vaše děti si odvezou krásné vzpomínky a zážitky. Uděláme pro to maximum.

Tým JK DOLLI Zálší

Nástup na tábor 

Nástupy na tábor budou probíhat každou nedělí  a to vždy od 15:00 do 17:00 hod na stanovém táboře (ne na statku). 

Odjezd z tábora 

Odjezdy z tábora budou probíhat každou sobotu a to vždy od 08:00 do 10:00 ze stanového tábora.

          

Jak se přihlásit

Přihlášku najdete zde

přihláška na letní tábor u koní.doc

Vyplněnou přihlášku  oddělíte od prohlášení to doložíte při nástupu dítěte. Přihlášku odešlete  poštou nebo elektronicky, zároveň zašlete zálohu 2500 Kč (do 10 dnů od odeslání přihlášky) převodem na účet  č.ú. 0702927329/0800, jako V.S. použijte jméno dítěte. V tomto okamžiku je Vaše dítě přihlášeno. Při nástupu je doplatek 3 000 Kč.

číslo účtu

0702927329/0800 - do poznámky uveďte jméno dítěte 

I letos bude tábor opět umístěn v areálu statku. Toto umístění se nám velice osvědčilo a pozitivně ho uvítaly i děti. A to hlavně díky tomu, že mohou během celého dne používat zrekonstruované sociální zařízení s WC a sprchou místo neoblíbených latrín a vojenských umývárek. 

V letošním roce opět připravíme pro děti zajímavé výlety po našem regionu. V uplynulých letch  jsme například navštívili :

 • Borkovická naučná stezka

 • Kovárna v Zaluží a muzeum loutek

 • Tábor - Muzeum čokolády

 • Týn nad Vltavou

 • Soběslav

Obvyklý denní režim

 • Ráno: Snídaně a odchod na statek

Dvojice, která je určená ke službě u koní (střídání po dnech) odchází spolu s instruktorem na statek, kde pomáhá s ranními pracemi. Děti tak mají možnost vidět, jak celý statek funguje, protože nejvíc práce je vždy ráno (a večer). Děti pomáhají při krmení a čištění koní, ti zkušenější i sedlají. Ostatní děti mají v táboře budíček, hygienu a snídani. Poté odcházejí na statek. Ti rozumní už vědí, že by mohla přijít přepadovka a tak své stany dokonce i trochu poklidí :-)

 

 • Dopoledne: Jezdecký výcvik

Na začátku tábora probíhá rozdělení do skupin (obvykle tří) podle zdatnosti jezdců, počínaje dětmi, které na koni nikdy neseděly až po zkušené jezdce/jezdkyně. Výcvik probíhá podle potřeb každé skupiny, přičemž v každém okamžiku je nejdůležitější maximální bezpečnost dětí i koní. Lekce vede zkušený cvičitel, který je držitelem licence České jezdecké federace. Výcvik probíhá každý den - kromě dne, kdy se jezdí s bryčkou a dne, kdy se pojede na výlet.
 

 • Poledne: Zasloužený oběd a polední klid

Co dodat. Jezdecký výcvik je dřina a tak tady i ti největší zlobilové na chvilinku ztrácejí dech a dávají si slastných dvacet.

 • Odpoledne: Zábava, teorie a teorie proměněná v praxi

Po poledním klidu nastává příliv aktivit. Instruktoři mají připravené různé hry, zároveň však nikoho k ničemu nenutíme. Máme za to, že děti jsou tu hlavně kvůli koním a proto, aby si odpočinuly. Táborová služba chystá svačinu. Chvíli po svačině se odchází na statek. Děti mají široký program počínaje toretickou výukou o koních, výživě či postrojích, přes důležité sedlání, správné čištění, lonžování, až po třeba velmi oblíbené vyskakování na koně bez sedla. K večeru se děti podle chuti podílejí na chodu statku, tedy hlavně čištění koní, krmení, úklidu. Je neuvěřitelné, jak se i z rozmazlených kvítek, kterým nic není po chuti, po několika dnech stávají dříči peroucí se o kolečko s vidlemi.

 

 • Večer: Večeře, zábava, spánek

Po návratu ze statku se děti navečeří, následuje poklidná zábava, podle přání oheň, hry, volejbal, atd. Kolem desáté bývá večerka.

 

Speciální akce

 • Jízda na bryčce - Jeden den se kompletně věnuje zapřahání a s tím spojenou oblíbenou vyjížďkou do rozkvetlých luk blatské přírody.

 • Závody - Poslední den bývá věnován nervózně očekávaným závodům, kdy jde o všechno. Děti soutěží v rámci svých skupin, takže šanci na umístění má opravdu každý. Kdo ví, jestli je pro děti větším uspokojením pytlík sladkostí, nebo hrdost nad zdárně projetou tratí.

 • Výlety - Záleží, jak se který turnus "urodí". Někdy jsou hodně výletové děti, jindy raději neustále studují vše kolem koní. Většinou se však alespoň jednou vyrazí na odpolední výlet do okolí, na Blatskou stezku apod, nebo nedaleké daňčí obory.

 • Táboráky - Během tábora se podle přání může konat i více velkých táboráků, kdy se pečou buřty a zpívá se dlouho do noci.  

Další informace

 • Věk dětí: 7 - 16 let

 • Ubytování: stany s podsadou pro dva

 • Stravování: obědy dovoz z restaurace, snídaně a svačiny a večeře se připravují na místě, pitný režim po celý den

 

 • Seznam věcí: spacák ,polštářek, pro případ chladnějších nocí může být i deka,ešus,příbor,hrnek,utěrka,pláštěnka,gumovky,klobouk nebo kšiltovka,pevné boty,tepláky nebo jezdecké kalhoty,hygienické potřeby, toaletní papír,repelent. Další oblečení dle uvážení rodičů.Hudební nástroj vítán. Pokud má dítě vlastní jezdeckou přilbu nebo přilbu na kolo ,pokud ne dostane ji zde není nutno ji kupovat. V případě,že dítě užívá léky  nebo má jiné omezení sdělte tuto skutečnost při nástupu. Nutná je kartička pojištěnce. Nedoporučujeme mobilní telefony.

 • Koně: 5-7 klidných koní určených právě pro výcvik dětí

 • Instruktoři: instruktor výcviku je zkušený cvičitel s licencí České jezdecké federace; táboroví vedoucí a instruktoři jsou většinou zkušení vysokoškoláci, někteří z nich sami prošli jako děti naším táborem

 Storno tábora

V případě že uhradíte poplatek za letní dětský tábor a následně vznikne situace, kdy je zapotřebí vystornovat pobyt dítěte, je zde přehled storna.

 • Při zrušení pobytu dítěte do konce března, vrací se celá část uhrazených plateb.

 • Při zrušení pobytu dítěte do konce dubna, vrací se 75% z uhrazených plateb.

 • Při zrušení pobytu dítěte do konce května, vrací se jen 50% z uhrazených plateb.

 • Při zrušení pobytu dítěte v průběhu června se vrací jen 25% z uhrazených plateb a jen při závažných důvodech, které nemůže rodič ovlivnit.

 • Po těchto termínech pouze individuální dohody - jinak se nevrací nic

Storno platí jen na celý uhrazený pobyt - ne v případě uhrazené "zálohy" - tehdy je rodič povinnen uhradit rozdíl!

Při neomluveném nenastoupení dítěte na táborový pobyt se vrací "nic".

Bohužel, krátce před táborem, jsou uhrazené různé poplatky  a tak pokud bychom vraceli celé částky za pobyt letního dětského tábora, dostali bychom se do ztráty, která by měla přímý vliv na průběh našeho tábora. Nedokážeme ovlivnit zdraví přihlášených dětí ani jiné okolnosti. 
Maximálně se však pokoušíme vyjít vstříc rodičům a především dětem, pro které tábory děláme především.

děkujeme za pochopení 

bottom of page