Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěšný Den koní

19. 6. 2012

Program byl velice pestrý a laděný do vozatajství. Den začal chovatelskou přehlídkou, která byla ve spolupráci se svazem ČMB. Té se zúčastnilo přes dvacet koní. Soutěžilo se pro radost ve vozatajských parkurech a ovladatelnosti. Diváci mohli shlédnout ukázky zápřahů jednospřežní, dvouspřeží,  tandemu i trigy a to v podání fríských a chladnokrevných  koní. Toto plemeno doplnily starokladrubské klisny, které se předvedly jak v zápřahu, tak v sedlovém tandemu. Na dni koní oslavila své 32 narozeniny klisna Britka ČT z JK DOLLI, která se předvedla ve skvělé kondici. Dalším doplňujícím programem byly Dámy v sedle, ukázka hipoterapie, výcvik psů, ukázka práce s honáckým bičem a Veselští bojovníci .

Ovšem nejvíce očekávané bylo pětispřeží fríských koní z JK DOLLI Zálší pod vedením zkušeného vozataje pana Karla Dvořáka. Toto krásné spřežení se na veřejnosti předvedlo poprvé. V průběhu celého odpoledne byli připraveny hry pro děti a vožení dětí na koních.

 

Touto cestou chceme poděkovat všem zúčastněním za předvedení svých koní a paní Ivetě Lewingerové za úžasné moderování celého dne.

Fotografie ze dne koní naleznete zde