Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den koní Zálší

5. 6. 2011

 

V Zálší se sešlo na 40 koní.

  Chovatelskou přehlídku, kde se představilo šest plemen koní, obohatil plemenový hřebec Agar (ČMB). Působí na stanici v  Kosově u pana Andrleho. Agar se může pyšnit oceněněním nejkrásnějšího koně, které získal v roce 2010. Zajímavou kolekcí pro chovatele byl plemenný hřebec. Zavítal k nám  Bošar (ČMB) od pana Šafraty z Louňovic pod Blaníkem a dvě letošní hříbátka. Nemůžeme opomenout krásné hřebce, přivedené panem Kopáčkem z Křižanova. Během dne se soutěžilo. Probíhala kvalifikace na mistrovství České republiky v trojboji, jednospřeží a dvouspřeží. A jak dopadla výsledná listina?

Jednospřeží:                

1. místo - Pavel Hubený

2. místo - Josef Andrle

Dvouspřeží:

1. místo -   Jan Blizňák, Kopáček

2. místo - Pavel Hubený 

  O doprovodný program jako bylo čtyřspřeží, einhorn, sedlový tandem, čtverylka a Dámy v sedle, se postarali členové JK Dolli Zálší a pan Jožka Iš se svým týmem z Terezínského dvora u Čejče. Naše nejstarší kobylka Britka oslavila neuvěřitelné 31. narozeniny.

  Nejmladší člen JK Dolli Zálší Karolínka Dvořáková nám předvedla svého poníka jménem Dan - Nach. I ti nejmenší si přišli na své. V odpoledních hodinách se děťátka robátka mohla povozit na koních.  Dětská radost z pohlazení koně je opravdu k nezaplacení a proto je příštím rokem čeká více dětských akcí.  

Vše probíhalo tak jak probíhat mělo. Počasí jsme měli přímo na objednávku. Myslím si, že Den koní se celkově  povedl. Příští rok tedy opět na viděnou, všichni jste srdečně zváni! 

                                                                                                                   

 

Náhledy fotografií ze složky Den koní Zálší 21.5. 2011