Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

hubert-2.jpg

 

Příspěvky

Hubertova jízda na Blatech

19. 10. 2015

 

Léto u koní 2015

15. 8. 2015

 

Léto v sedle si v JK DOLLI Zálší užilo přes 60 dětí z různých koutů ČR, ale i z blízkého okolí. Někteří využili možnost příměstských táborů, ale drtivá většina absolvovala celý týdenní pobyt. Během něj se děti učily nejen na koni jezdit, ale i o něj pečovat a navíc se i o něm něco dozvědět. Užily si týden na venkově pod stanem, u táboráků za zvuků praskajícího dřeva, rozehrané kytary, poznaly nové kamarády a rozšířily si obzory.

Druhý turnus byl navíc obohacen o výuku anglického jazyka. Vzhledem k tomu, že o prázdninách se děti nechtějí učit, a my s tím počítali, připravila si lektorka poutavou výuku z oblasti jezdectví a chovu koní. Výuky se také aktivně zúčastnil rodilý mluvčí z Nového Zélandu. Všichni jsme byli mile překvapeni, jak se děti nadšeně do výuky zapojily.

V průběhu týdne měly děti také výlet. Navštívili jsme ZOO Větrovy, muzeum loutek v Zaluží, a také pro náš region typickou Naučnou Borkovickou stezku. Vzhledem k tomu, že k venkovu a k jezdectví patří také myslivost, vydali jsme se navštívit chov daňků, kde si děti mimo jiné vyslechly i zajímavou přednášku o chovu těchto zvířat a o myslivosti.

A když děti nejezdily a nevýletovaly, měly na táboře k dispozici trampolínu a bazén, který se v letošním parném létě skvěle osvědčil.

Tímto bychom rádi poděkovali všem skvělým dětem a jejich rodičům, protože i my jsme si prázdniny s dětmi opravdu užili. Těšíme se na další ročník letních táborů u koní, kdy děti na statku přivítáme již podvacáté.

 

Za tým JK DOLLI Zálší

Radka Líkařová

 

Dodatečné informace pro účastníky příměstských táborů

15. 7. 2015

Děti, které na statku nepřespávají, ale každý den jezdí domu, mají celodenní program stejný jako děti, které na statku zůstávají (viz. letní tábory a příměstské tábory). 

Co si nezapomenout?

Na jezdecký výcvik - dlouhé kalhoty (legíny, tepláky, případně jezdecké kalhoty), pevné boty (nejlépe tenisky, které nemají velký jazyk - z důvodu bezpečnosti) případně jezdeckou výstroj ( v případě potřeby je možnost zapůjčení jezdecké přilby a bezpečnostní vesty v jezdeckém klubu)

Na odpolední program - podle počasí oblečení na převlečení (šortky, sandály, holínky, pláštěnka, plavky - ručník)

Dále - ešus, příbor, hrneček, bílé tričko na batikování 

 

Co si nezapomenout vzít s sebou na tábor

21. 6. 2015

- průkaz (kopie) kartičky pojištěnce

- plnou moc k případnému ošetření u lékaře 

- léky, které dítě  pravidelně užívá (s rozpisem dávkování)

- bíle tričko na batikování 

- kapesné na výlet do ZOO cca 200 Kč

- účastníci II. turnusu s výukou angličtiny blok a psací potřeby 

Hudební nástroj je vítán - není vítána elektronika a mobilní telefony. 

Příjezd - 14:00 - 16:00

Odjezd - 9:00 - 11:00 

 

Pokud dítě vlastní jezdeckou výstroj, může si jí přivést s sebou. Pokud nevlastní, bude mu zapůjčena. Jezdecký klub disponuje dostatečným množstvím bezpečnostních tříbodových jezdeckých přileb a vest. 

 

Den koní 2015 je z důvodu nepřízně počasí zrušen

21. 5. 2015

Z důvodu špatného počasí jsme byli nuceni sobotní Den koní zrušit. V předchozích dnech hodně pršelo a terén je špatný, navíc předpověď na sobotu hlásí nepříznivé počasí (déšť a zima). 

Těm kteří chtěli Den koní navštívit se omlouváme a doufáme, že se s nimi uvidíme na některé z dalších akcí pořádaných jezdeckým klubem (Letní tábory, Příměstské tábory, Výcviková hodina jezdectví, Hubertova jízda atd). 

Děkujeme za pochopení. 

 

Den koní 2015

30. 4. 2015

I v letošním roce pro vás chystáme tradiční Den koní, který proběhne v sobotu 23. května 2015 od 11:00. 

Jsme potěšení, že v letošním roce přijala pozvání na Den koní JÍZDNÍ POLICIE PRAHA. Návštěvníci tak budou mít možnost vidět velice zajímavou ukázku práce jízdní policie. 

Bližší informace o oddělení služební hipologie: 

http://www.policie.cz/clanek/krajske-reditelstvi-policie-hlavniho-mesta-prahy-105862.aspx

 

Dále na programu nebude chybět :

  • Chovatelská ukázka koní
  • Vozatajský parkur 
  • Dámy v sedle
  • Přehlídka poníků
  • Blaťácký soubor Ševětín
  • Veselští bojovníci 
  • Ukázka drezury na hudbu (Kür)
  • Ukázka tahu klády na přesnost
  • Předvedení zápřahu koní (Čtyřspřeží, Triga)
  • Výstava zemědělské a zahradní techniky - Agrozet České Budějovice

 

V odpoledních hodinách se budou moct děti svést na koni zdarma. 

Občerstvení zajištěno. 

 

 

!!! Poslední volná místa na letním táboře u koní !!!

28. 4. 2015

V současné době jsou volná místa už jen na třetím turnusu ( 19. - 26. července) a i ta se rychle plní. Pokud máte o tábor u koní zájem, tak neváhejte a kontaktujte co nejdříve paní Líkařovou (606 114 004). 

 

Nová posila jezdeckého sportu

27. 4. 2015

Rádi bychom Vám představili naší novou posilu jezdeckého sportu. Stala se jí Karolína Dvořáková (9let), která 23.4.2015 v Dubenci úspěšně složila zkoušky základního výcviku a získala jezdeckou licenci na pony. 

Společně s jejím koněm Dan-nach (Daníkem) tvoří dokonale sehranou dvojici. Celý klub JK DOLLI Zálší jim přeje úspěšnou jezdeckou sezonu 2015. 

dsc_0582-upr.jpg

 

 

Svatební jízda s dvojspřežím Fríských koní (více informací v sekci Svatby)

19. 2. 2015

 

Tábor u koní s výukou angličtiny

11. 2. 2015

V letošním roce nabízíme rodičům poprvé možnost přihlásit své dítě na letní tábor u koní s výukou angličtiny. Více informací naleznete v sekci letní tábory.