Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hipoterapie v JK Dolli Zálší

HIPOTERAPIE V JK DOLLI ZÁLŠÍ

Od ledna 2012 nově nabízíme hipoterapii v podobě intenzivních víkendů a prodloužených intenzivních hiporehabilitačních víkendů. Důvodem je intenzita terapie, hipoterapii nabízíme 2x denně. Jako u každé fyzioterapeutické metody platí, že častější programace „správných“ pohybových vzorů zvyšuje šanci na jejich zabudování do pohybového chování dítěte. Více informací o účincích hipoterapie naleznete na www.hiposka.cz.


Aktuální termíny: 

•    Intenzivní víkendy: 10.3. – 11.3.
•    Prodloužení hiporehabilitační víkendy: 18.4.2012 - 22.4.2012

Prosíme předběžné zájemce, aby se již nahlásili.

Kontaktní osoba: Kateřina Čapková
                  607616104
                  katerina.capkova@hiposka.cz


Informace o pobytech

INTENZIVNÍ VÍKENDY

Hipoterapie probíhá v dopoledních i odpoledních hodinách, nejčastěji od 9.30h do 12.00h a od 14.00h do 17.00h. Polední pauzu můžete využít k procházce po okolí nebo k dobrému obědu v místních restauracích. Klienti z blízkého okolí stihnou i domácí oběd . Časový harmonogram bude vypsán přibližně 14 dní před konáním intenzivního víkendu. Z důvodu dojíždění se Vám budeme snažit co nejvíce vyhovět ohledně času terapie. Zároveň není nutné, abyste se svým dítětem absolvovali všechny 4 terapeutické jednotky.

PRODLOUŽENÉ INTENZIVNÍ VÍKENDY

Prodloužené intenzivní hiporehabilitační víkendy se vždy konají od středy do neděle. Hipoterapie je zde zařazena 2x denně a zároveň nabízíme další doplňkové terapie v ceně pobytu. Je na Vás, jakých se zúčastníte a jakých ne. V nabídce máme muzikoterapii, AVK, canisterapii, výtvarný program a fyzioterapeutické konzultace pro Vaše dítě a pro rodiče za doplatek Fyzioterapii a masáže, Bowenovu masáž a Aktivity s využitím koní.

Základní informace

Cena pobytu: 650 Kč/den
           (zahrnuje hipoterapii 2x denně a doplňkový program pro děti)
Ubytování: cena dle místa ubytování, placeno nezávisle na hipoterapii
Platba: 3 týdny před konáním pobytu, na č.ú. 2300001063/8040
Storno podmínky: omluva 2 týdny před začátkem - storno poplatek 50%, při zrušení 2 a méně dnů před nástupem – 100% z ceny

Doplňkový program pro děti


Fyzioterapeutické konzultace
Děti, které absolvují hipoterapii poprvé, bude nutné na začátku pobytu vyšetřit. Rodiče za tímto účelem budou terapeuty individuálně osloveni. Prosíme, abyste s sebou měli kopie aktuálních lékařských zpráv a dokumenty důležité pro odečtení anamnézy (např. zprávu z porodnice, genetiky apod.).
U dětí, které již hipoterapii absolvují déle, nabízíme fyzioterapeutické konzultace. Rády Vám doporučíme varianty péče o dítě; a to jak fyzioterpeutické přístupy, tak i možnost jiných rehabilitačních přístupu pro nejvhodnější komplexní péči o Vaše dítě.

Canisterapie
Canisterapie je další animoterapeutickou metodou, která však pro léčbu dětí využívá psa. Sdružení má k dispozici čtyři canisterapeutické psy – zlaté retrívry Jambie a Barnyho, jorkšírského teriéra Ginu a kolii Aireen. Terapie je vedena individuálně podle potřeb dítěte a její délka bývá 20 minut. Terapeutická jednotka je nejčastěji zaměřena:
-    na zlepšení hrubé motoriky (využívá se Bobathovský koncept a polohování)
-    na zlepšení jemné motoriky ( využití obrázků, odměn pro psy aj.)
-    na zlepšení psychiky (hry se psem, nácvik poslušnosti, venkovní dovednosti)
-    na zlepšení řeči a kognitivních funkcí (využití speciálních logopedických
            pomůcek)

Muzikoterapie

Muzikoterapie je léčebná metoda využívající jako terapeutický prvek hudbu. Na pobytech je vedena skupinově, zcela vyjímečně individuálně. Vliv hudby na dítě s postižením je velmi rozsáhlý. Z důvodu našich možností (skupinová muzikoterapie s širokou věkovou škálou dětí) využíváme pouze následující prvky:
-      zpívaní s ukazováním (zlepšení vnímání tělesného schématu a koordinace)
-      rytmické nástroje ( zlepšení jemné motoriky, rytmizace)
-      hra na flétny, na harmoniky (nácvik správného stereotypu dýchání, zlepšení plicní
                                                    kapacity, zlepšení orofaciálních funkcí)
-    poslech ( zlepšení funkcí organismu)
-    hudební hry (sociální integrace).
Avšak nejvýznamnějším prvkem je práce v kolektivu dětí s různými fyzickými problémy a s různým věkem.

Aktivity s využitím koní (AVK)
Během pobytu nabízíme i možnost AVK, každé ráno před dopolední hipoterapií ve stáji. Více o vlivu této terapie se dočtete na našich stránkách pod sekcí hiporehabilitace. Tuto terapii jsme schopny přizpůsobit pro všechny klienty, i pro ty nejmenší.

Výtvarný program
Jedná se spíše o doplňkou aktivitu pro vyplnění dne. Na tento nápad nás přivedla maminka Jitka Tesařová, za což jí velmi děkujeme.  Malování je zařazeno do programu nejčastěji po obědě. Začínáme přečtením pohádky, po které vybraný motiv z pohádky ztvárníme. Program je opět přizpůsoben pro všechny děti a maminky si často také velmi rády něco vytvoří.

Doplňkový program pro dospělé

Fyzioterapie pro dospělé
Pokud Vás trápí bolest pohybového aparátu (nejčastěji zad) nebo si potřebujete jen na chvilku odpočinout, využijte naší nabídku fyzioterapie a masáží pro dospělé. Má-te-li jakékoliv bolesti, nebo poúrazové stavy, rády Vás vyšetříme, na základě vyšetření provedeme terapii a na závěr Vám doporučíme cviky na domácí cvičení; popř. Vám nabídneme možnost, jak dál Váš problém řešit a na koho se obrátit. Pokud jen máte chuť na chvilku příjemného odpočinku, nabízíme Vám relaxační či sportovní masáž.
Cena: 400Kč/hod, 200 Kč/30 min

Aktivity s využitím koní pro dospělé
Pro rodiče nabízíme i  základy výcviku a jízdy na koni. Náplní hodin budou základní informace ohledně výcviku koní (i pro hipoterapii) a péče o ně, výcvik na lonži v sedle ale i na dečce. Budete mít možnost vyzkoušet si hipoterapeutické polohy, které zvládají Vaše děti. U zkušenějších jezdců je možné se domluvit na vyjížďce či výcviku na jízdárně.
Cena: 400Kč/hod